21. századi Anyu

15 lépcsőfok gyerekeinknek az álommeló felé 1.

Jobbra? Vagy balra?

Forrás: pixabay

 

Napok óta rágódom egy cikken, ami a Business&Café blogon jelent meg múlt héten , “Megfejtettük a siker titkát?” címmel.

A cikkben ugyan bemutatnak több interjú kivonatolása alapján 15 tulajdonságot, amely a sikeres embereket jellemzi, de valahogy hiányolom a “receptet”… Mert mi  anyukák nemcsak azt vesszük figyelembe, hogy mi magunk sikeresek vagyunk-e, de szeretnénk átadni a gyerekeinknek is a többlettudásunkat a változó világhoz és az általunk már megszerzett az új információkat.

Így hát a cikkben bemutatott 15 jellemzőből elkezdtem megírni egy “fordítókulcsot”.

Az alábbiak tartalmazzák mindazt, amit eddig jómagam a 2 gyerkőc mellett tapasztaltam meg, amit hasznosnak találtam, amiben hiszek, de nagyon szívesen várom további ötleteiteket, tapasztalataitokat, hogy ti milyen receptet adnátok a sikerhez vezető úthoz!

Mi is kell hát a sikerhez?  Íme az első 5 tényező és mellette az én útravalóm:

JÓ ÖTLET – ehhez az innovatív és kreatív gondolkodás jó esetben megvan minden gyereknél, de ha úgy látjuk, hogy nem, akkor is fejleszhető!  Nálunk nagy sikert arattak a Story Cubes mesélős játékok, de próbálunk időt hagyni a kézműves és szabad játékokra is. Egy hasznos könyvet is találtam a témában: Edward de Bono: A kreatív elme című könyvét.

TUDÁSBÁZIS– Oktatási rendszer ide vagy oda, fontos, hogy értsék amit tanulnak, erre a családi körben való átbeszélés látszik nálunk a legideálisabbnak és persze ránk szülőkre maradt az is, hogy megtanítsuk a gyerekeket tanulni, kulcsszavazni, logikusan összefoglalni egy tananyagot.  Az informatika térnyerése miatt én személy szerint azt mondanám, hogy a matek az egyik legfontosabb tantárgy.  A logikus gondolkodás fejlesztéséhez pedig alsóban a könyvtárban kerestünk logikai feladatokat, rejtvényeket, találós kérdéseket (pl. Grätzer József: Sicc és az ÚJ Sicc), gyerekeink imádják.

ÖNISMERET– tudatosítani kell a gyerekekkel hogy mindenki jó valamiben, de mindenki másban jó. Támogatjuk őket mindenben, hogy megtalálják, ők miben jók vagy éppen hogy miben szeretnék magukat még fejleszteni.

 ÖNFEJLESZTÉS– jelenleg a tendenciák követése, az új ismeretek megszerzése a gyerekeinknek sokkal könnyebben megy valószínűleg, mint nekünk szülőknek, pedig upgradeljük magunkat folyamatosan :). De lassan sajnos el kell mondjam nekik azt is, hogy az iskolával a tanulásnak nem lesz vége, sőt példát is mutatok az egész életen át tartó tanulásra és tudásvágyra.

SZENVEDÉLY– ehhez csak kulcsszavak jutnak az eszembe, nem konkrét feladatok: próbálom arra tanítani a gyerekeket, hogy merüljenek el az adott feladatban, felejtsék el az időt, ne csapják össze, koncentráljanak, ötleteljenek, élvezzék amit csinálnak és élvezzék az eredményét!

A következő bejegyzésben hamarosan:

  • Kitűzött célok/Átgondolt vezérelvek
  • Pozitív gondolkodásmód
  • Rámenősség, vagányság
  • Nyelvtudás
  • Időzítés

Tartsatok velem akkor is! Az ötletadó cikket itt olvashatjátok a Business&Café blogon: http://businessandcafe.blog.hu/2015/01/11/megfejtettuk_a_siker_titkat

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!